Umelecká fotografia

_2016_02_05_011012_Z1Umelecká fotografia je to, čo ma baví najviac a umožňuje mi pretransformovať moje nápady, myšlienky a pocity do obrazovej podoby. Pri tvorbe umeleckej fotografie sa snažím vytvárať umelecké výtvarné dielo, ktoré má svoju myšlienku, dokáže osloviť a vyvoláva emóciu.

Mojim zámerom je finálne fotografické výtvarné dielo, ktoré Vám skrášli priestor bytu, kancelárie, domu. Snažím sa svojou tvorbou priblížiť k maľovaným dielam, nakoľko umelecká fotografia je rovnako ako obraz, výtvarným umením a aj napriek malému záujmu na Slovensku, vo svete je už dávno súčasťou výtvarného umenia a zaberá rovnaký záujem ľudí ako iné výtvarné diela.  Asi aj to je dôvod, prečo moje diela zdobia interiéry viac v zahraničí, ako na Slovensku, ale pevne verím, že aj u nás sa postupne situácia zmení k lepšiemu.

V mojej tvorbe dominujú najviac ľudia a hlavne ženy, ale nájdete tu aj abstraktné diela a tzv. „no model“ fotografie, čiže fotografie bez ľudí. Väčšinu umeleckých fotografií tvorím vo svojom fotoateléri, ale nevyhýbam sa ani exteriérovej tvorbe.

Umelecká fotografia pre mňa znamená hotové dielo, ktoré si zavesíte na vybrané miesto a aj z tohoto dôvodu hľadám vždy nové možnosti finálnej výroby hotového diela. V momentálnej dobe používam okrem klasickej reprodukcie na papier samozrejme aj reprodukciu na plátno (s blind rámom, alebo na zarámovanie), papier na drevo so štruktúrovaným povrchom a plátno na drevo. Aj tieto metódy dokážu ovplyvniť finálny dizajn priestoru, v ktorom sú diela vystavené.

Už onedlho budete mať k dispozícii eshop, kde si budete môcť zakúpiť hotové diela online. Do tej doby ma môžete v prípade záujmu o moje diela kontaktovať mailom, alebo cez formulár na tejto stránke.

Keďže je moja tvorba zameraná na fotografovanie ľudí, nikdy nie je dosť modeliek. Ak si myslíš, že by ťa bavilo fotenie tohoto druhu fotografie a chcela by si to skúsiť, tak sleduj moje výzvy, alebo mi napíš prostredníctvom formulára na tejto stránke.

Výber z mojej umeleckej tvorby nájdete v mojom portfóliu na týchto stránkach.

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Telefón (povinné)

Vaša správa (povinné)