O mne

Som fotograf, grafik a programátor www stránok momentálne žijúci v Detve.

Žiadne dielo nemá zmysel, ak nevyvolá emóciu …

Narodil som sa 14.novembra 1969 v Martine. Fotografovaniu sa venujem od detských čias.

V roku 2011 som sa stal členom Detvianskeho fotoklubu. Vďaka tomuto fotoklubu som mal možnosť vystavovať pár fotografií zo svojej tvorby v galérii na Bratislavskom hrade a celkom ma prekvapil prejavený záujem návštevníkov.

To ma motivovalo začať svoje fotografie nejakým spôsobom prezentovať a tak som dal dokopy túto stránku a od roku 2012 som sa začal zúčastňovať amatérskych fotosúťaží ako je Petzvalov mapový okruh a AMFO. Od tohoto roku som sa stal aj členom Zväzu slovenských fotografov.

Nakoľko ma popri fotografovaní začala zaujímať grafická tvorba, začal som sa venovať aj tomuto smeru. Grafickej práci sa dnes venujem profesionálne, spolupracujem s grafickým štúdiom a tvorím grafiku pre firmy, bežných užívateľov a združenia. V rámci grafických prác tvorím logá, pozvánky, vizitky, webový dizajn, kalendáre, brožúry, pohľadnice, magnetky, bilboardy, postery a všetko čo je s grafikou spojené. V rámci fotografovania sa príležitostne podľa záujmu podieľam na reklamnej a produktovej fotografii na zákazku. Ako svadobný fotograf pôsobím v Detve, Lučenci, Zvolene, Banskej Bystrici a po okolí, ale v prípade záujmu a po vzájomnej dohode, nie je problém kdekoľvek na Slovensku.

Aj napriek tomuto, zostávam stále amatérskym fotografom a príležitostné zákazky na fotografovanie produktov, či rôznych stužkových, birmoviek a rovnako aj príležitostné zákazky na fotografovanie svadieb, všetko toto mi slúži hlavne ako spôsob pokrytia nákladov pre moju amatérsku umeleckú tvorbu a takto získané prostriedky vždy investujem do tejto svojej „úchylky“.

V súčasnosti sa venujem hlavne umeleckému fotografovaniu portrétu a aktu a umeleckej fotografii všeobecne. Niektoré výsledky mojej súčasnej, či minulej tvorby môžete vidieť vo fotogalériách na tejto stránke.

V prípade, že Vás moja tvorba zaujala, alebo sa chcete na niečo opýtať, tak ma neváhajte kontaktovať.

Ak chcete vidieť viac z mojej umeleckej tvorby, všetky moje fine art projekty nájdete na marosbauerart.com